10 Ocak 2012 Salı

Ah ben! (Mutluk,Aşk, Entrika, Hayvan) İçerir :)

Herkese kucak dolusu, sevgi, saygı, merhamet, hoşgörü ve mutluluk :)

Ne zamandır boğuştuğum işlerden fırsat buldum sonunda. Biraz da benim tembelliğim diyelim. Yazmak konusun da bir yazarımızın da dediği gibi "Yazmak bir hastalıktır" gerçekten de böyle. Bir rahatsızlık bir huzurluktur ne oluyor böyle bir şeyler ters gidiyor bir şeyi eksik yapıyorum diye sorguluyorum kendimi.
Evet işte kalktım yattığım tembellik yatağından, silkeledim üzerimde ki ölü toprağını ve başladım yazmaya :)
Bilişim dünyasında olduğumdan dolayı bir çok işi aynı anda bir den çok ekranda yapmak zorunda kalıyorum. Şaşı olacağım haberim yok :) Çok yoğun geçen iş günleri artık beni yormaya başladı. Acaba diyorum başka bir sektöre mi geçsem. Ticaret mi yapsam acaba. Al gülüm ver gülüm döngüsüyle sabahları belli bir saatte açıp akşam da kimseye hesap veya rapor vermeden kapatsam dükkanımı. Bana bağlı bir çok firma var. Haftanın belli günleri gidiyorum. Bir çok insan ve bir çok bilgisayar sistemi. Radyasyon had safhada. Mutasyona uğramaktan korkuyorum artık. Birde bunlar yetmezmiş gibi kendini tanrı moduna sokmak isteyen yöneticiler var tabi. Bu tip insanlar genellikle her şeyi elinde tutmak isteyen ve yönetimi altında herhangi bir olaydan hemen haberdar olmak isteyen insanlardır. Aynı zaman da çok da meraklıdırlar. Misal yine çalıştığım bir firmada üst düzey bir yönetici, çalışanlarının maillerine, msn veya facebook yazışmalarını, girdikleri siteleri, bilgisayarlarında ki kişisel resimleri gibi bir çok bilgiyi istedi. Bende yasal çerçeveler içersin de bunların teminin söz konusu olduğunu anlattım. Fakat arkadaş anlamadı. İstiyorda istiyor. Ben de bunları vermeyeceğimi söyleyince kıyamet koptu tabi. Fakat bu adamın amacının farklı olduğunu evvelden beridir biliyordum. İçime doğdu diyebilirim :) Aslında herif birinden hoşlanıyor. Üstelik adam evli ! Evli barklı olmasına rağmen hoşlandığı kadını takip etmek istiyor ve bu yüzden de benden herkesin bilgilerini istiyor fakat amacı o kadın. Bu adama bir ders verilmeli diye düşündüm. Bir üst yüzey yetkiliye böyle bir olayın olduğunu kullanıcı bilgilerinin birileri tarafından istendiği fakat olayın daha farklı boyutta olduğunu anlattım.
Ve gerekli bilgileri En üst düzey yetkili kişiye verdim. Daha sonra bir toplantı gerçekleştirildi ve adam uyarıldı. Bir daha da benden bilgi falan istemedi. Aşkları bitti sanırım :)

Bu ve buna benzer olaylar gerçekleşebiliyor. Bazen hem cinslerimden nefret ediyorum.
Niye neden böyle bir şey yaparsınız istersiniz. Nedir bu doyumsuzluk sonu gelemeyen istek ve arzular. Doğru yolda ilerleyin size kim ne diyor. Ne batıyor bir tarafınıza anlam veremiyorum. Halbuki yeni yıl dileğim de  "Allah kötü insanları ıslah etsin" diye dua da etmiştim :) Zamanla tutar umarım :)


Bunca kötü şeylerin arasında güzellikler de yok değil. Yine gittiğim bir firmanın arka bahçesinde beyaz çok tatlı köpekcikler var. O kadar sevimliler ki anlatamam. Her gittiğim de bir şeyler götürüyorum. Bir güzel yumuluyorlar iki dakika sonra ortada birşey kalmamış :) Beni gördüklerin de hemen koşup geliyorlar. Kafaların hepsi bir haraket ediyor ve çok dikkatliler :) Birini evlatlık almak istiyorum. Aslında köpek beslemek gibi bir düşüncem var fakat bu petshoplar da satılan cins köpek olabilirdi. Bilmem ne kadar para verip cins bir köpek almaktansa dışarı da her türlü tehlikeye açık, soğukta kalacak bir yeri olmayan, doğru düzgün beslenemeyen ve en önemlisi sağlıkları konusunda endişelendiğim bir köpek almak daha mantıklı geldi.
Vicdan ve merhamet konusunda sınırsız olmak gerekiyor. Sadece insanlara karşı değil, tüm canlılara böyle olmak gerekiyor.


En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere,

Sevgi ve Muhabbetle.

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder